تبلیغات
دنیای مطالب - 10 شمشیر معروف جهان
دنیای مطالب
دنیای مطالب دنیایی کوچک در دنیایی بزرگ
به نام خدا بی مقدمه می گویم وبلاگ دنیای مطالب در نهم اردیبهشت 1390 تاسیس شد آن گاه وبلاگی کوچک و ناشناخته بود ولی اکنون بعد از چند ماه به موفقیت های بزرگی دست یافته که حاصل تلاش فراوان و کمک خداوند منان است امیدوارم از این وبلاگ لذت ببرید.
تماس با ما:
hassanbarati25@yahoo.com
info@d-mataleb.tk
آدرس سایت:
d-mataleb.tk
hassan-barati.orq.ir
hassan-barati.mihanblog.com

10 شمشیر معروف جهان

یکشنبه ششم آذر 1390

نویسنده: حسن | طبقه بندی:ترین ها و رکورد ها، 

10 شمشیر معروف جهان و مرگبار ترین آنها + عکس

 


( دنیای مطالب از تمام نشریات و وب سایت های عزیز و زحمت کش کپی بردار درخواست دارد ذکر منبع فراموش نشود )

اختصاصی دنیای مطالب:، شمشیر برای اولین بار در عصر برنز به وجود آمد. اولین شمشیر ها از جنس مس بودند و بقایای آن در سایت زمین شناسی هاراپا در پاکستان موجود است. شمشیر های قرون وسطی، از جنس آهن و استیل بودند و به تعداد زیاد برای استفاده در جنگ تولید می شدند.

این قبل از تولید صلاح های گرم و توپخانه بود و سربازان رودر روی یکدیگر می جنگیدند. در آن دوره از تاریخ، ژنرال های اشرافی، شاهزاده ها و امپراطورها برای خود یک شمشیر شخصی داشتند که حتی تا امروز هم وجود دارند. در این لیست شمشیر های افسانه ای ذکر نشده اند.

 

1. شمشیر تومویوکی یاماشیتا

 تومویوکی یاماشیتا یک ژنرال ارتش امپراطوری ژاپن در جریان جنگ جهانی دوم بود. او بعد از مقابله با ارتش انگلستان در مالزی و سنگاپور مشهور شد ولقب "ببر مالایا" را گرفت. بعد از جنگ او به خاطر جرائم جنگی در قتل عام مانیلا و سایر خشونت هایی که در فیلیپین و سنگاپور داشته محاکمه شد. این محاکمه بسیار جنجالی بود و حکم اعدام یاماشیتا را در پی داشت. این پرونده قوانین آمریکا در مورد مسئولیت های فرماندهی در جرائم جنگی را تغییر داد وقانونی به نام استاندارد یاماشیتا را ایجاد کرد.

یاماشیتا در هنگامی که نظامی بود یک شمشیر شخصی و چند چاقو داشت که توسط شمشیر ساز مشهور فوجی وارا کانه ناگا و در بین سال های 1640 و 1680 میلادی ساخته شده بود. در اوایل دهه ی 1900 میلادی این شمشیر دوباره مورد استفاده قرار گرفت. در تاریخ 2 سپتامبر 1945 ژنرال یاماشیتا این شمشیر سامورایی را به همراه ارتش خود به ژنرال مک آرتور واگذار کرد که بعد از آن این شمشیر به موزه ی نظامی وست پوینت بخشیده شد که هنوز هم موجود است. این شمشیر بخشی از مجموعه ی سلاح های نظامی این موزه می باشد.

 

2. شمشیر منحنی سن مارتین

خوزه سن مارتین یک ژنرال آرژانتینی مشهور بود که در بین سالهای 1850- 1778 می زیست. او رهبر اصلی بخش جنوبی ارتش آمریکا در جنگ برای استقلال از اسپانیا بود. سن مارتین یکی از قهرمانان آمریکای جنوبی است. بارهبری سن مارتین کشور پرو در تاریخ 28 جولای 1821 میلادی رسماً استقلال خود را اعلام کرد. در آرژانتین فرمان آزادی خواهی ژنرال سن مارتین بیشترین مدال را دریافت کرد.

یکی از با ارزش ترین گنج های سن مارتین شمشیر منحنی اوست که از لندن خریداری کرده بود. او از شکل منحنی این شمشیر خوشش آمده بود و احساس می کرد که برای جنگ ایده آل است بنابراین همه ی سران نظامی لشکر خود را با این سلاح مسلح کرد. این شمشیر تا زمان مرگ همراه سن مارتین بود وپس از آن به ژنرال دن ژوان منوئل دو روزاس که ژنرال جمهوری آرژانتین بودواگذار شد. سن مارتین در وصیت نامه ی خود از این شمشیر با عنوان " شمشیریری که در جنگ استقلال آمریکای جنوبی مرا همراهی کرد" یاد کرده است. در سال 1896 میلادی این شمشیر به موزه ی تاریخ ملی در بوینس آیرس منتقل شد و هنوز هم در آنجا است.

 

3. شمشیر هفت شاخه

 

سلسله ی بائک جه یک حکومت قدیمی در جنوب غربی کره بود. در اوج دوران حکومت خود در قرن 4 میلادی، این سلسله برقسمت هایی از چین و بیشتر قسمت غربی شبه جزیره ی کره حکومت می کرد. این سلسله یکی از سه سلسله ی اصلی کره بودند. در سال 372 میلادی شاه گئون چوجو به حکومت جین شرقی باج و خراج می داد و گفته می شود که شمشیر هفت شاخه به نشانه ی احترام ساخته و به او هدیه شد.

 

این شمشیر از جنس آهن است و طول آن 74.9 سانتیمتر می باشد. بر روی تیغه ی اصلی 6 برآمدگی چاقو مانند به طول 65.5 سانتی متر وجود دارد. این شمشیر برای اجرای مراسم و جشن ساخته شده و در میدان نبرد استفاده نمی شده است. در سال 1870 میلادی یک کشیش شینتو دو نوشته را بر روی این شمشیر پیدا کرد که یکی از آنها این طور نوشته: "در ظهر شانزدهمین روز از یازدهمین ماه از سال چهارم دوره ی تایوا این شمشیر 100 باراز استیل سخت شده ساخته شد و از 100 شمشیر سربازان دشمن و مناسب یک شاه درست شده است."

 

بر روی این شمشیر نوشته های زیادی وجود دارد اما جنجالی ترین آنها عبارت "خدا" است که که به شاه اطلاق شده. این شمشیر یک سند مهم تاریخی است و نشان دهنده ی رابطه ی کشورهای آسیای شرقی در آن زمان بوده. شمشیر 7 شاخه ی اصلی در معبد ایسونوکامی در ژاپن نگهداری می شود و بازدید از آن برای عموم مقدور نیست.


 

4. شمشیر والاس

ویلیام والاس یک جنگجوی اسکاتلندی بود که در سالهای 1272 تا 1305 میلادی می زیست. والاس به خاطر رهبری قیام برای استقلال اسکاتلند از انگلستان مشهور است. این جنگ در واخر قرن سیزدهم و اوایل قرن چهاردهم میلادی اتفاق افتاد. او رهبری سربازان پیاده نظام را بر عهده داشت. در سال 1305 میلادی پاشاه انگلستان ادوارد اول، ویلیام والاس را دستگیر کرد و نهایتاً به جرم خیانت اعدام شد. امروزه از او به عنوان یک وطن پرست و قهرمان ملی یاد می شود. شمشیر او یکی از مشهور ترین شمشیر ها در جهان است.

این شمشیر در موزه ی یادبودهای ملی اسکاتلند نگهداری می شود. تیغه ی این شمشیر 132 سانی متر است و وزن آن 2.7 کیلوگرم. گفته می شود که والاس ازاین شمشیر در جنگ استرلینگ و جنگ فالکرک استفاده کرده. سطح فلزی آن با طلا پوشیده شده و دسته ی شمشیر نیز با چرم تیره پوشانده شده است که البته دسته ی اصلی نیست. گفته می شود که این شمشیر پس از مرگ والاس تغییر داده شده و سر جان منتت، حاکم قلعه ی دومبارتون آن را دریافت کرده. در سال 1505 میلادی پادشاه اسکاتلند، جیمز چهارم  26 شیلینگ پرداخت کرد تا این شمشیر را در یک غلاف ابریشمی قرار دهند. گفته می شود که تغییرات زیادی بر روی آن انجام گرفته چون غلاف اصلی، کمربند و دسته ی شمشیر از پوست خشک شده ی یک فرمانده ی انگلیسی درست شده بودند.

 

5. تیزونا

ال سید مردی بود که در حدود سال 1040 میلادی در شهری در نزدیکی مرکز حکومت کاستیا به دنیا آمد. او در طول زندگی خود یک رهبر موفق نظامی و یک سیاستمدارمشهور بود و به یک قهرمان اسپانیایی تبدیل شد. او مهمترین دستیار شاه در جنگ بر علیه موورها بود و یک فرمانده و شمشیر زن موفق محسوب می شد. او شمشیر های زیادی داشت ولی دوتا از مهمترین آنها کولادا و تیزونا بودند. تیزونا شمشیری است که ال سید در مقابل موورها از آن استفاده کرد. این شمشیر یکی از ارزشمند ترین آثار اسپانیا است و گفته می شود که در کوردوبا ساخته شده و تیغه ی آن استیل دمشقی است. طول این شمشیر 103 سانتی متر و وزن آن 2.4 کیلو گرم است. بر روی آن دو نوشته ی مجزا وجود دارد. یکی لیستی از چند تاریخ در سال 1002 میلادی است و دیگری یک دعای مشهور مسیحی است. این شمشیر امروزه در موزه ی بورگوس در اسپانیا نگهداری می شود.

 

6. شمشیر ناپلئون

 

درسال 1799 و بعد از کودتای فرانسه، ناپلئون بناپارت رهبر نظامی و سیاسی فرانسه شد. 5 سال بعد او خودش را امپراطور سنای فرانسه معرفی کرد. در دهه ی اول قرن نوزدهم، ناپلئون و فرانسه با همه ی قدرت های اصلی اروپا درگیر جنگ شد و در نهایت این پیروزی ها باعث برتری فرانسهدر قاره ی اروپا شد. اما در سال 1812 فرانسه به روسیه حمله کرد و این تصمیم زندگی ناپلئون را تغییر داد. در سال 1814 ائتلاف ششم به فرانسه حمله کرد و ناپلئون را دستگیر کرده و به جزیره ی البا تبعید نمود. ناپلئون فرار کرد ولی در نهایت در جزیره ی سنت هلنا و در اسارت مرد. تاریخ شناسان از او به عنوان یک نابغه ی نظامی و مردی که به هنر جنگاوری خدمت بزرگی کرد یاد می کنند.

 

او در صحنه ی جنگ یک شمشیر و یک تفنگ حمل می کرد و اسلحه های او از بهترین مواد ساخته می شدند. در سال 2007 یکی از شمشیر های وی که روکش طلا داشت به قیمت 6.4 میلیارد دلار به حراج گذاشته شد.ناپلئون از این شمشیر در جنگ استفاده کرده بود. در اوایل دهه ی 1800 میلادی او این شمشیر رابه عنوان هدیه ی ازدواج به برادرش هدیه کرد. بعد این شمشیر به طور نسل اندر نسل به سایرین رسید اما هرگز از خانواده ی بناپارت خارج نشد. در سال 1978 این شمشیر یک میراث ملی معرفی شد اما صاحب آن معرفی نشد.

 

7. شمشیر رحمت

شمشیر رحمت سلاح مشهوری است که زمانی متعلق به ادوارد اقرار گیرنده آخرین پادشاه آنگلو ساکسون انگلستان بوده است. او از سال 1042 تا 1066 حکمرانی می کرده و حکومت او با سقوط  حکومت اشرافی در انگلستان همراه بوده است. کمی بعد از مرگ او نورمن ها به فرماندهی ویلیام فاتح به انگلستان حمله کردند.

شمشیر رحمت یک شمشیر شکسته است که تیغه ای کوتاه و مربعی شکل دارد. از سال 1236 این شمشیر کورتانا نامیده شد و از آن زمان در مراسم اشرافی از آن استفاده می شود. در زمانهای قدیم افتخار بزرگی بود که کسی این شمشیر را در جلوی پادشاه حمل کند و این علامت رحمت بود. هیچ داستانی درباره ی چگونگی شکسته شدن این شمشیر وجود ندارد اما در افسانه ها آمده که این شمشیر توسط یک فرشته شکسته شده تا نشان دهد که کشتن اشتباه است.

شمشیر رحمت جزء جواهرات سلطنتی انگلستان است  و یکی از پنج شمشیری است که در زمان تاجگذاری پادشاه انگلستان از آن استفاده می شود. در هنگام تاجگذاری شاه این شمشیر را به نشانه ی احترام بسیار به جنگجویان حمل می کند.

 

8. هونجو ماسامون

ماسامون یکی از بزرگترین فلزکارانشناخته شده ی جهان است. تاریخ دقیق زندگی او مشخص نیست اما احتمالاً بین سال های 1288 تا 1328 میلادی زندگی می کرده است. سلالح های ماسامون برای قرن های متمادی جایگاه افسانه ای داشته است و او خنجر هایی به نام تاچی می ساخته. شمشیر ماسامون به خاطر کیفیت و زیبایی آن مشهور است. او معمولاً کارهای خود را امضاء نمی کرد بنابر این شناختن همه ی کار های او دشوار است.

 

معروف ترین آنها به نام ماسامون هونجو ماسامون است که بسیار هم مهم بوده چون بخشی از تاریخ ژاپن را در بر دارد. این شمشیر در سلسلهی شوگون از نسلی به نسل دیگر منتقل شده. در سال 1939 این شمشیر به عنوان یک سرمایه ی ملی اعلام شد ولی هنوز در تملک خانواده ی توکوگاوا بود. آخرین صاحب این شمشیر آن را به همراه 14 شمشیر دیگر به اداره ی پلیس برده و پلیس هم کمی بعد در سال 1946 آن را به یک افسر آمریکایی داده است. از آن موقع این شمشیر مفقود شده. این شمشیر یکی از مهم ترین مصنوعات تاریخی است که در پایان جنگ جهانی دوم ناپدید شده است.

 

9. جوییوس

 

شارلمان در حوالی سال 742 میلادی به دنیا آمد و بعد در سال 800 امپراطور روم شد و تا پایان عمر امپراطور مقدس روم بود و به نام چارلز اول شناخته می شد. در دوران حکومت وی سرزمین روم بیشتر مناطق غربی  و مرکزی اروپا را شامل می شد. او پدر رژیم سلطنتی آلمان و فرانسه و پدر اروپا است.

 

جوییوس اسم شمشیر شخصی شارلمان است. در حال حاضر دو شمشیر به این اسم وجود دارند که یکی در وین و دیگری در موزه ی لوور پاریس است. چاقویی که در موزه ی لوور است از شمشیر اصلی شارلمان ساخته شده و برخی از بخش های آن در قرن های متفاوت ساخته شده بنابر این سخت است که بگوییم جوییوس اصلی است. دسته ی این شمشیر با الماس تزئین شده. از این شمشیر در افسانه های بسیاری هم یاد شده. بعد از مرگ شارلمان باسیلیکا آن را به دست گرفت و بعد از تاجگذاری پادشاهان فرانسه به موزه ی لوور منتقل شد.

 

10. ذوالفقار

ذوالفقار یک شمشیر تاریخی است که متعلق به حضرت علی علیه السلام بوده. حضرت محمد علیه السلام شمشیر ذوالفقار را در جنگ احد به حضرت علی دادند. این شمشیر یکی از مهمترین نشانه های اسلام و مورد احترام میلیون ها انسان است.

حضرت علی از این شمشیر در جنگ خندق که در شهر مدینه اتفاق افتاد نیز استفاده کرده اندبرخی می گویند که این شمشیر دوشاخه نیست بلکه دو لبه ی موازی دارد که سرعت و قابلیت عرفانی به آن می دهد. برخی هم عقیده دارند که شکل این شمشیر به صورت سنتی بوده. در برخی از تصاویر تیغه ی این شمشیر به شکل عدد هفت است که تا امروز هم باقی مانده و در دست امام محمد المهدی است. این شمشیر بخشی از مجموعه ی مشهور الجعفر است.

الجعفر یک کتاب مقدس شیعه است که از دو جعبه ی چرمی تشکیل شده که مهمترین وسایل از زمان حضرت محمد و حضرت علی علیه السلام را در خود دارد. این گنجینه بسیار ارزشمند است اما بازدید از آن برای عموم امکانپذیر نیست. این کتاب بخشی از احکام و قوانین اسلامی را بازگو می کند و همچنین مسائلی در مورد جنگ ها. علاوه بر این ها کیسه ای هم در آن است که داخل آن لباس جنگی و سلاح های حضرت محمد علیه السلام وجود دارد؛ شمشیر ذوالفقار هم یکی از وسایل بسیار ارزشمند این مجموعه است.

نظرات() 
cialis pills price each
دوشنبه بیست و دوم مرداد 1397 09:52 بعد از ظهر

Nicely put. Thanks.
cialis e hiv effetti del cialis cialis price thailand cialis 200 dollar savings card sialis venta cialis en espaa cialis daily sublingual cialis online cialis for daily use cialis sans ordonnance
Cialis online
دوشنبه هفتم خرداد 1397 09:12 قبل از ظهر

Thanks a lot. Loads of info.

cialis generico cialis for bph cialis per paypa usa cialis online buy cialis uk no prescription cialis pills we like it cialis price cialis reviews cialis para que sirve cialis generico
Cialis online
جمعه هفتم اردیبهشت 1397 11:53 بعد از ظهر

Kudos, Quite a lot of tips.

canadian discount cialis acquisto online cialis viagra vs cialis vs levitra cialis et insomni only now cialis for sale in us when will generic cialis be available we choice free trial of cialis ou acheter du cialis pas cher tadalafil 20mg generic cialis pill online
Viagra sans ordonnance
سه شنبه چهارم اردیبهشت 1397 07:21 بعد از ظهر

Perfectly voiced indeed. !
how to purchase viagra buy internet viagra cheapest place to buy viagra online generic viagra how can i buy viagra without seeing a doctor buy sildenafil tablets online online purchase of viagra where can i get viagra online getting viagra online buying cheap viagra
Cialis pills
شنبه هجدهم فروردین 1397 09:31 قبل از ظهر

You actually explained it very well.
cialis generic cialis flussig tadalafil 20 mg cialis for daily use venta de cialis canada buy cialis online legal no prescription cialis cheap cialis 5mg sialis buying brand cialis online
Buy generic cialis
شنبه چهارم فروردین 1397 09:12 قبل از ظهر

You suggested that fantastically.
where to buy cialis in ontario cialis 5 mg funziona cialis 20 mg effectiveness female cialis no prescription we use it cialis online store we choice cialis pfizer india generic low dose cialis cialis name brand cheap interactions for cialis cialis dose 30mg
Can you lose weight by doing yoga?
پنجشنبه بیست و سوم شهریور 1396 09:53 قبل از ظهر
What's up to all, since I am genuinely keen of reading this webpage's post to be updated regularly.
It carries pleasant stuff.
How long does it take to recover from Achilles injury?
دوشنبه شانزدهم مرداد 1396 07:58 قبل از ظهر
It's going to be ending of mine day, but before end I am reading this great piece of writing to increase my know-how.
BHW
شنبه دوم اردیبهشت 1396 06:05 بعد از ظهر
Hi there! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any suggestions?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : حسن

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان

← صفحات جانبی

← نظرسنجی

  شما از چه مرورگری برای ورود به اینترنت استفاده می کنید؟← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :